Aktuality, Sport, Volný čas > Aktuální zprávy

Aplikace do mobilních telefonů - „Comunal Reporter“ – zlepšení v naší obci

Jak jste se již dozvěděli v letním vydání Života Běchovic Rada městské části Praha - Běchovice se rozhodla pořídit pro své občany novou aplikaci do mobilních telefonů s cílem zapojení IT do našeho všedního života by mělo být primárně usnadněním  procesů, které by nám jinak komplikovaly život. Stejně tak tomu je i u nové aplikace, kterou se rozhodla pořídit pro své občany rada městské části.

Dennodenně se setkáváme při svých cestách do zaměstnání nebo do školy s nedostatky, které mohl způsobit zub času, nebo například vandalové. Každý propadlý kanál, zarostlá značka či poničená lavička tak zůstává dlouho neopravená, protože na to nikdo neupozorní. V době, kdy každý nosí v kapse malý osobní počítač v podobě mobilního telefonu, který umí fotit, má připojení na internet a dokáže tak během několika málo okamžiků přenést tuto informaci dále, jsme se rozhodli vyzkoušet novou aplikaci pro mobilní telefony Communal Reporter.

Použití aplikace je velmi jednoduché. Nabízí každému uživateli možnost vyfotit zjištěnou okolnost (nedostatek, havárii anebo i něco, co se mu líbí), krátce ji popsat, doplnit polohu (i prostřednictvím GPS souřadnic) a velice jednoduše a bezplatně poslat adresátovi – tedy městské části. Ta pak má mnohem rychlejší přístup k informacím o vzniklých nedostatcích, které je třeba napravit, a tedy i mnohem kratší čas na jejich nápravu.

V aplikaci také naleznete (časem)užitečné kontakty a informace o dění v naší městské části.

Aplikace Communal Reporter by se tak měla stát jednoduchým a přitom velmi účinným komunikačním nástrojem mezi občanem a radnicí městské části Běchovice. Každý občan, který nahlásí nějakou závadu, se pak může přesvědčit o rychlosti reakce. Na stránkách ŽB připravujeme zveřejnění některých zaslaných upozornění s následným postupem nápravy.

Aplikaci Communal Reporter si můžete stáhnout do vašich mobilních telefonů na stránkách jednotlivých obchodů s aplikacemi, podle platformy Vašeho zařízení:

pro mobilní telefon se systémem Android:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.damidev.energy

pro mobilní telefony se systémem Apple iOS:

https://itunes.apple.com/us/app/communal-reporter/id984442578?mt=8

pro mobilní telefony se systémem Windows phone:

https://www.windowsphone.com/cs-cz/store/app/communal-reporter/a6fc44b0-dda2-40c2-9d66-3ca04ff7d3f7

nebo zadáním hesla „communal reporter“ ve vyhledávači příslušného obchodu.

Instalace probíhá standardním způsobem jako u běžných aplikací pro mobilní zařízení. Osobní údaje zadané při spuštění aplikace slouží pouze pro předvyplnění podpisu, v případě že budete chtít hlášení podepsat, a získat tak zpětnou informaci o řešení Vámi nahlášené závady.

 

31.8.2015 - Admin ; Přečteno: 2098 x