DISKUSNÍ FÓRUM

Diskuse: Diskusní fórum k otázkám dění MČ Praha - Běchovice na základě usnesení Z MČ č. 62/5/07 ze dne 5.2.2007: "Zastupitelstvo MČ ukládá ÚMČ zřízení fóra na oficiálních webových stránkách MČ Běchovice, fóru

Jestliže chcete vkládat příspěvky, musíte se nejdříve zaregistrovat a poté přihlásit.

Záznamů: 279

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Vložit nový příspěvek
Dotazník na obeznámenost s hummusem. (malbransh 27.3.2017 23:08)    Reagovat
Dobrý den,
chtěl bych vás poprosit odpovědět na několik otázek dotazníku o hummusu. Trvá to asi 2-3 minuty.
Dekuju a přeju vám všem dnes všechno nejchutnějši.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpuFoCBOhoA1YtPNMThCV0raF24q7hyBJNwEiVKnyb1j-5Ww/viewform?usp=sf_link
Bankomat (Zorka 11.1.2015 16:02)    Reagovat
Dobrý den, chtěla bych podotknout, že Běchovice jsou krásna obec, jsou tu sportoviště, obchody atd...ale nemáme tu bankomat. Takže já když si chci nakoupit v samoobsluze v Běchovicích (kde neberou kartu), nebo si dojít na poštu vyzvednout placenou zásilku, dojít ke kadeřnici, dát dítěti peníze, tak musím jet jinam. Nebylo by od věci zauvažovat nad umístěním jednoho či dvou bankomatů.
Sběrný dvůr (PAKOŠ 14.5.2013 9:09)    Reagovat
Navštívil jsem sběrný dvůr. Přivezli jsme starý plastový zahradní nábytek... pán nevylezl ani z kukaně . Hoďte to do třetího kontejneru. (přede mnou již byli u kontejnerů dvě auta) Plast jsem si myslel že se třídí, dokonce na kontejneru bylo napsáno tříděný odpad. Ale v něm už bylo natříděno...2x látková matrace ,pytle od cementu ,co bylo pod tím jsem se nedíval. Nikdo z předchozích aut co jsme tam byli tam nic takového neházel. Pán z budky ani nevylezl zkontrolovat,řídit či poradit(nepršelo a bylo slunečno).Asi mu neslouží nohy protože při odjezdu je měl hozeny na stole aby na ně viděl. Máme hezký nový sběrný dvůr... není lepší v této obci používat pouze směsné kontejnery? Ubudou náklady na perzonál sběrného dvora.
Vysprávka cesty v novém parku k Vinici (Shr3k 18.3.2013 12:46)    Reagovat
Dobrý den, bylo by možné, prostřednictvím MČ, požádat o přisypání kamenné drti nějaké hrubší frakce na cestu procházející novým parkem směrem k Vinici?

V úseku, kde se kříží se zatrubněnou vodotečí (http://www.mapy.cz/s/6AFr) je s ohledem na své výškové poměry vzhledem k hladině vody dost podmáčená a procházející chodci, vyznavači Tour de France i jezdci na koních tak zbytečně devastují okolní trávník ve snaze se nezabořit do bahna.

Také cestou dále směrem k Vinici už z cesty vystupuje jíl, který se mění v bahénko.

Děkuji

MK
Re: Vysprávka cesty v novém parku k Vinici (MČ Praha - Běchovice 20.3.2013 16:28)    Reagovat
Dobrý den,
děkujeme za vložený příspěvek. Věc spadá pod magistrát HMP a připomínka jim byla již předána. Věříme, že věc bude v brzké době vyřešena.
Pro další komunikaci je lepší využívat email na úřad - podatelna@praha-bechovice.cz. Řešení jsou pak rychlejší.
Sexuálna výchova na školách! Áno? Nie? (oto 17.1.2013 17:57)    Reagovat
 
Sexuálna výchova na školách! Áno? Nie?Z času na čas na verejnosti silnejšie zarezonuje problematika sexuálnej výchovy na školách. Mnoho hlasov je za a mnoho proti, pričom paradoxne, obe skupiny majú pravdu. Majú pravdu tí, ktorí cítia potrebu informovanosti v oblasti sexuálnej výchovy, pretože ide o zásadnú oblasť ľudského života, s ktorou sa je nútený každý z nás určitým spôsobom vysporiadať. Avšak zároveň majú pravdu aj tí, ktorí sa voči niečomu takémuto ostro búria. Sú to zväčša ľudia, hovoriaci o citlivom, morálno etickom probléme, ktorý spomínaná problematika prináša.
Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1212/sexualna-vychova-na-skolach-ano-nie
Re: pod založením tohoto příspěvku není nikdo podepsán ? (HonzaH37 16.6.2014 12:56)    Reagovat
Sexuální výchova ? Co si pod tím představit ? Podle mne je to trojský kůň do práv rodičů. je to citlivá záležitost a při "kvalitě" dnešních učitelů na základních školách jsem zásadně proti zavedení tohoto prapodivného předmětu. To, že mají holky pipinku a kluci pindík, to se nemusí učit na školách. U dětí se probouzí neadekvátně jejich věku touto "výchovou" přílišná a předčasná zvědavost, což nevede k ničemu dobrému. Jan Holík
běchovické názvosloví (běchovičák 12.1.2013 9:29)    Reagovat

                koncovka -ák (neživotná) baloňák (svrchník), byt'ák (bytový úřad),
doják (film pro ženy), kachňák (rybník), kulturák (dům kultury) koncovka
-ák (neživotná - věci) baloňák (svrchník), courák (nespešný vlak),
francouzák (klíc) koncovka -ák (životná) fet'ák (fetující),
prasák (nemrava), šmírák (voyeur), závislák (obět' drogy), zet'ák (zet')
koncovka -ák (životná - odvozená ze zkratky) esenbák (SNB),
esesák (SS), ódéesák (ODS), pétépák (PTP) koncovka -ák (životná -
pejorativní) mastňák, měšt'ák, Rusák, židák koncovka -ák
(náměstí) Ípák (I.P.Pavlova), Kulat'ák (Vítězné v Dejvicích), Staromák
(Staroměstské), Václavák (Václavské)
Re: běchovické názvosloví (Petr S. 15.1.2013 10:57)    Reagovat
Tady má někdo mindrák (komplex), je trošku rypák (rejpavý člověj) a možná taky trochu trapák (prostě trapnej).
skládka listí (občan 2.1.2013 18:23)    Reagovat
Dobrý den, už od podzimu máme v ulici Litožnická u dětského hřiště hromadu listí a trávy přímo na silnici. To zde máme takto založené hnojiště???
Re: skládka listí ( 8.1.2013 12:51)    Reagovat
Dobrý den,
k odklizení by mělo dojít nejpozději tento týden. Za vzniklou situaci se omlouváme.
Nekompromisnosť prírodných Zákonov (oto 23.12.2012 18:59)    Reagovat
 
Nekompromisnosť prírodných Zákonov


Keď sa pozorne pozrieme na dnešnú, vedecko technickú úroveň ľudstva, nedá sa nepostrehnúť, že sme sa ku nej dopracovali iba na základe dlhodobého a dôsledného skúmania prírodných zákonov, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou PRAVDY. Až na základe pochopenia účinkov celkom konkrétnych prírodných zákonov mohlo teda dojsť k ich praktickému využitiu v prospech ľudstva.
Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1212/nekompromisnost-prirodnych-zakonov
Kontroverzná téma ľudského utrpenia (oto 7.12.2012 10:21)    Reagovat
 
Kontroverzná téma ľudského utrpeniaUtrpenie je prejavom Zákona spätného účinku, ktorý možno vyjadriť slovami: čo kto zaseje, to aj zožne. Hneď na začiatku si však dajme odpoveď na zdanlivo neriešiteľnú otázku, prečo trpia deti? Ako sa oni mohli previniť a čo takého mohli urobiť, keď ich postihla ťažká choroba, trebárs rakovina? Keď už iba čakajú na svoju smrť v detskom hospici?
Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1211/kontroverzna-tema-ludskeho-utrpenia
Re: Kontroverzná téma ľudského utrpenia (oto 9.12.2012 19:14)    Reagovat

já trpím nedostatkem peněz, t
Re: utrpenie (běchovičák ( jak říká starosta ) 6.1.2013 17:01)    Reagovat

ja napríklad velmi trpím, keď som nútený čítat na tomto webu tie somáriny čo nám tu  s obdivuhodnou vytrvalosťou predkládá OTO.Keď chce luďom kázať, nech idě  voľakam inam a nie na obecní stránky. Tady bychom se měli bavit o konkrétních a užitečných věcech.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10            
Pravidla pro diskusní fóra na webových stránkách Městské části Praha Běchovice
  1. Provozovatelem diskusních fór (dále jen "DF") je ÚMČ Praha Běchovice. Vyhrazuje si právo odstranit příspěvky vulgární, urážlivé, rasistické, obsahující komerční sdělení, reklamu (webové stránky, telefony, inzeráty, atd.), dále příspěvky nabádající k nezákonnému jednání či jakkoliv porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy. Rozhodnutí o odstranění příspěvku není provozovatel povinen jakkoliv zdůvodňovat.
  2. Příslušní pracovníci Úřadu městské části Praha Běchovice nebo členové samosprávy budou prostřednictvím administrátora stránek odpovídat na věcné a konkrétní dotazy k záležitostem, které spadají do jejich kompetence.
  3. DF nenahrazuje běžné úřední postupy při komunikaci občana s ÚMČ Praha Běchovice Jedná se o neformální způsob komunikace občanů s úřadem nebo samosprávou. Odpovědi zaměstnanců úřadu nebo členů samosprávy nemají povahu úředních rozhodnutí či vyjádření a nejsou právně vymahatelná.